Sürüş Güvenliği Uygulaması

appstore

google

Dr.Falcon Aktif Sürüş Güvenliği Uygulaması görsel, titreşimli ve sesli uyarı sistemleri içerir. Seyahatiniz sırasında daha dikkatli olmanıza ve aracınızı stabilite sınırlarında sürmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama için GPS ve INTERNET bağlantıları gereklidir. Sürücülerin dikkatinin dağılmaması için UYGULAMAYI İLK AÇTIĞINIZ ANDA araç hızınızın 70 km/h altında olması gerekmektedir. Lütfen uygulamayı 70 km/h hıza ulaşmadan önce açtığınızdan emin olun. Programı açtığınızda hızınız 70 km/h üzerindeyse yavaşlayıp tekrar hızlanın.

UYGULAMA HAKKINDA 

 • En son güncellemeleri takip etmek için lütfen bu sayfadaki Kaydet kısmına e-posta adresinizi girin.
 • Ekranda gerçek hızınızı, ortalama hızınızı, katedilen mesafeyi ve anlık araç ivmelenme değerlerini her zaman gözlemleyebilirsiniz. Otoyol girişinde programı tekrar başlatarak otoyol çıkışına kadar ortalama hızınızın değişimini de görebilirsiniz.
 • Sürüş konforu notunuzu sürüş tarzınıza göre gözlemleyebilirsiniz. (A> B> C> D> F; en yüksek A)
 • Yakıt tüketim notunuzu sürüş tarzınıza ve seçtiğiniz motor seçeneklerine göre gözlemleyebilirsiniz. Motor özelliklerini sol alt köşedeki yakıt düğmesinden seçebilirsiniz. (A> B> C> D> F; en yüksek A)
 • iOS ve Android versiyonlarında motor seçeneklerini yakıt düğmesinden seçebilirsiniz. Yakıt puanınız çoğu motor tipine göre optimize edilmiştir. Diğer seçenekler:
 1. – Elektrikli Araç
 2. – (1.0 – 2.0 lt) TDI / CDTI / CRDi / dCi / HDi
 3. – (2.1 – 3.0 lt) TDI / CDTI / CRDi / dCi / HDi
 4. – (3.1 – 4.0 lt) TDI / CDTI / CRDi / dCi / HDi
 5. – (1.0 – 1.1 lt) TSI / TFSI / PureTech
 6. – (1,2 – 2,0 lt) TSI / TFSI / PureTech
 7. – (2.1 – 3.0 lt) TSI / TFSI / PureTech
 8. – (1.0 – 1.4 lt) LPG
 9. – (1,5 – 2,5 lt) LPG
 10. – (2.6 – 4.0 lt) LPG
 11. – (1.0 – 1.4 lt) Benzinli
 12. – (1.5 – 2.5 lt) Benzinli
 13. – (2.6 – 4.0 lt) Benzinli
 • Hem Android hem de iOS versiyonunda hava durumuna göre uyarı işaretleri ve bulunduğunuz il-ilçe ekranda yer alacaktır (sis, yağmur, kar). Bu verilerle birlikte yolun sürtünme kuvveti hesaplanarak sürücüye 3 tip uyarı verilecektir.

brakeİlk durumdaki uyarıda arka planın rengi kırmızıya dönüşecektir. Belirlenen hava şartlarına göre fren pedalına çok sert basıldığını ve taşıtın güvenli sürüş limitlerini zorladığını gösterir. Kuru, ıslak ve karlı asfaltlar için yapay zeka ile tasarlanmıştır.

tractionİkinci durumdaki uyarıda arka planın rengi maviye dönüşecektir. Belirlenen hava şartlarına göre gaz pedalına çok sert basıldığını ve taşıtın güvenli sürüş limitlerini zorladığını gösterir. Kuru, ıslak ve karlı asfaltlar için yapay zeka ile tasarlanmıştır.

speedÜçüncü durumda ise arka planın rengi sarıya dönüşecektir. Ortalama hızınız 120 km/h’yi geçtiğinizde ise Hız Limiti uyarısı alacaksınız.

4 thoughts on “Sürüş Güvenliği Uygulaması

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s