• TR – Uygulama test edilerek New Horizons in Engineering 2019 kitabında ingilizce makale olarak yayınlanmıştır (Bölüm 9 / Sayfa 171).
 • Dr.Falcon Aktif Sürüş Güvenliği Uygulaması görsel, titreşimli ve sesli uyarı sistemleri içerir. Seyahatiniz sırasında daha dikkatli olmanıza ve aracınızı stabilite sınırlarında sürmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama için GPS ve INTERNET bağlantıları gereklidir. Sürücülerin dikkatinin dağılmaması için UYGULAMAYI İLK AÇTIĞINIZ ANDA araç hızınızın 70 km/h altında olması gerekmektedir. Lütfen uygulamayı 70 km/h hıza ulaşmadan önce açtığınızdan emin olun. Programı açtığınızda hızınız 70 km/h üzerindeyse yavaşlayıp tekrar hızlanın.

  UYGULAMA HAKKINDA 

  • En son güncellemeleri takip etmek için lütfen bu sayfadaki Kaydet kısmına e-posta adresinizi girin.
  • Ekranda gerçek hızınızı, ortalama hızınızı, katedilen mesafeyi ve anlık araç ivmelenme değerlerini her zaman gözlemleyebilirsiniz. Otoyol girişinde programı tekrar başlatarak otoyol çıkışına kadar ortalama hızınızın değişimini de görebilirsiniz.
  • Sürüş konforu notunuzu sürüş tarzınıza göre gözlemleyebilirsiniz. (A> B> C> D> F; en yüksek A)
  • Yakıt tüketim notunuzu sürüş tarzınıza ve seçtiğiniz motor seçeneklerine göre gözlemleyebilirsiniz. Motor özelliklerini sol alt köşedeki yakıt düğmesinden seçebilirsiniz. (A> B> C> D> F; en yüksek A)
  • iOS ve Android versiyonlarında motor seçeneklerini yakıt düğmesinden seçebilirsiniz. Yakıt puanınız çoğu motor tipine göre optimize edilmiştir. Diğer seçenekler:
  1. – Elektrikli Araç
  2. – (1.0 – 2.0 lt) TDI / CDTI / CRDi / dCi / HDi
  3. – (2.1 – 3.0 lt) TDI / CDTI / CRDi / dCi / HDi
  4. – (3.1 – 4.0 lt) TDI / CDTI / CRDi / dCi / HDi
  5. – (1.0 – 1.1 lt) TSI / TFSI / PureTech
  6. – (1,2 – 2,0 lt) TSI / TFSI / PureTech
  7. – (2.1 – 3.0 lt) TSI / TFSI / PureTech
  8. – (1.0 – 1.4 lt) LPG
  9. – (1,5 – 2,5 lt) LPG
  10. – (2.6 – 4.0 lt) LPG
  11. – (1.0 – 1.4 lt) Benzinli
  12. – (1.5 – 2.5 lt) Benzinli
  13. – (2.6 – 4.0 lt) Benzinli
  • Hem Android hem de iOS versiyonunda hava durumuna göre uyarı işaretleri ve bulunduğunuz il-ilçe ekranda yer alacaktır (sis, yağmur, kar). Bu verilerle birlikte yolun sürtünme kuvveti hesaplanarak sürücüye 3 tip uyarı verilecektir.

  brakeİlk durumdaki uyarıda arka planın rengi kırmızıya dönüşecektir. Belirlenen hava şartlarına göre fren pedalına çok sert basıldığını ve taşıtın güvenli sürüş limitlerini zorladığını gösterir. Kuru, ıslak ve karlı asfaltlar için yapay zeka ile tasarlanmıştır.

  tractionİkinci durumdaki uyarıda arka planın rengi maviye dönüşecektir. Belirlenen hava şartlarına göre gaz pedalına çok sert basıldığını ve taşıtın güvenli sürüş limitlerini zorladığını gösterir. Kuru, ıslak ve karlı asfaltlar için yapay zeka ile tasarlanmıştır.

  speedÜçüncü durumda ise arka planın rengi sarıya dönüşecektir. Ortalama hızınız 120 km/h’yi geçtiğinizde ise Hız Limiti uyarısı alacaksınız.


  Arka plan görünümünü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

   appstore

   google

  3 thoughts on “Detayli bilgi alin & uygulamayı yükleyin

  Leave a Reply

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

  Connecting to %s